Davlatimiz rahbarining o‘tgan yil Buxoro viloyatiga qilgan tashriflari chog‘ida M 37 “Samarqand – Buxoro – Turkmanboshi” avtomobil yo‘lining Olot tumani hududidan o‘tuvchi 324-km qismi yo‘lning chap tomonida yo‘l bo‘yi infratuzilmasi loyihasi taqdim qilingan edi. ⛰ Mazkur loyiha asosida ishlar boshlab yuborildi. Hozirda tuproq ishlari amalga oshirilayapti. Loyihaga asosan, bu yerda yengil va yuk avtomobillariga xizmat ko‘rsatish shaxobcha, avtoturargoh, elektromobillar uchun quvvatlantiris
Davlatimiz rahbarining o‘tgan yil Buxoro viloyatiga qilgan tashriflari chog‘ida M 37 “Samarqand – Buxoro – Turkmanboshi” avtomobil yo‘lining Olot tumani hududidan o‘tuvchi 324-km qismi yo‘lning chap tomonida yo‘l bo‘yi infratuzilmasi loyihasi taqdim qilingan edi.
⛰ Mazkur loyiha asosida ishlar boshlab yuborildi. Hozirda tuproq ishlari amalga oshirilayapti. Loyihaga asosan, bu yerda yengil va yuk avtomobillariga xizmat ko‘rsatish shaxobcha, avtoturargoh, elektromobillar uchun quvvatlantirish jihozlari, motel, tibbiyot punkti, maishiy xizmat xonalari barpo etiladi.
🖥 Avtomobil yo‘llari qo‘mitasi raisi Jamshid Tursunov loyiha doirasida boshlangan ishlar bilan tanishdi.