O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevga avtomobil yo‘llarini qurish loyihalari bo‘yicha axborot berildi
Ortga qaytmas islohotlar | Surxondayo viloyati Sariosiyo tumani
“Tashabbusli budjet”: birinchi mavsum yakunlandi
Assalom, Navroz | Qadriyatlaring boqiy bolsin, Navro‘z!. Bayram arafasida yangi yo‘l foydalanishga topshirildi.
Respublika bo‘ylab barcha hududlarda kuz-qish mavsumidan keyin umumiy foydalanishdagi avtomobil yo‘llarida amalga oshirilayotgan ta’mirlash ishlari haqida Avtomobil yo‘llari qo‘mitasining brifingi bo‘lib o‘tdi.
«Yashil makon» umummilliy loyihasi
Davlatimiz rahbarining o‘tgan yil Buxoro viloyatiga qilgan tashriflari chog‘ida M 37 “Samarqand – Buxoro – Turkmanboshi” avtomobil yo‘lining Olot tumani hududidan o‘tuvchi 324-km qismi yo‘lning chap tomonida yo‘l bo‘yi infratuzilmasi loyihasi taqdim qilingan edi. ⛰ Mazkur loyiha asosida ishlar boshlab yuborildi. Hozirda tuproq ishlari amalga oshirilayapti. Loyihaga asosan, bu yerda yengil va yuk avtomobillariga xizmat ko‘rsatish shaxobcha, avtoturargoh, elektromobillar uchun quvvatlantiris
Davlatimiz rahbarining o‘tgan yil Buxoro viloyatiga qilgan tashriflari chog‘ida M 37 “Samarqand – Buxoro – Turkmanboshi” avtomobil yo‘lining Olot tumani hududidan o‘tuvchi 324-km qismi yo‘lning chap tomonida yo‘l bo‘yi infratuzilmasi loyihasi taqdim qilingan edi. ⛰ Mazkur loyiha asosida ishlar boshlab yuborildi. Hozirda tuproq ishlari amalga oshirilayapti. Loyihaga asosan, bu yerda yengil va yuk avtomobillariga xizmat ko‘rsatish shaxobcha, avtoturargoh, elektromobillar uchun quvvatlantirish jihozlari, motel, tibbiyot punkti, maishiy xizmat xonalari barpo etiladi. 🖥 Avtomobil yo‘llari qo‘mitasi raisi Jamshid Tursunov loyiha doirasida boshlangan ishlar bilan tanishdi.
Sirdaryoda me’yoridan ortiq yuk bilan harakatlanayotgan mashinalar bo‘yicha reyd tadbirlari o‘tkazilmoqda.
Buxoro viloyati Avtomobil yo‘llari bosh boshqarmasi hamda uning tarkibidagi korxonalar ishchi-xodimlari tomonidan yo‘llardagi nuqsonlar bartaraf etilmoqda.
Buxoro viloyati Avtomobil yo‘llari bosh boshqarmasi hamda uning tarkibidagi korxonalar ishchi-xodimlari tomonidan yo‘llardagi nuqsonlar bartaraf etilmoqda. ◾️ Xususan, Buxoro shahrining markaziy ko‘chalaridan bo‘lgan Islom Karimov hamda Qayum Murtazoyev ko‘chalari yo‘llaridagi chuqurchalar texnologiya asosida maxsus texnika yordamida kesib olinib, ta’mirlash ishlari bajarildi. 🟢Bu kabi amaliy ishlar viloyatning boshqa hududlarida ham davom etmoqda.