«Pungon—Namangan» yo‘nalishidagi 4R 112 avtomobil yo‘lining rekonstruksiya qilish ishlari boshlandi.
845
05.08.2024
Shu munosabat bilan  Pop tumanida viloyat sektorlari rahbarlari, xitoylik investorlar, keng jamoatchilik vakillari ishtirokida tantanali marosim bo‘lib o‘tdi.
Prezidentimizning bundan ikki yil avval Namanganga tashriflari chog‘ida shu masalaga e'tibor qaratilgan edi. Yurtboshimizning shu yil mart oyidagi navbatdagi tashriflari davomida bu masala yechimiga uzil-kesil nuqta qo‘yildi.
«Pungon—Namangan» yo‘nalishidagi davlat ahamiyatidagi 4R 112 «Farg‘ona halqa yo‘li» avtomobil yo‘lining 0—75-km (75 km) kilometr masofadagi qismi rekonstruksiya qilinadigan bo‘ldi.  Qurilish ishlari Xitoy Xalq Respublikasining "Citic Construction" kompaniyasi tomonidan olib boriladi.

Начались работы по реконструкции автомобильной дороги 4Р 112 по направлению «Пунган-Наманган
В связи с этим в районе Поп прошла торжественная церемония с участием руководителей отраслей региона, китайских инвесторов и представителей широкой общественности.
Внимание к этому вопросу было обращено во время визита президента в Наманган два года назад. В ходе следующих визитов главы нашего государства в марте этого года, этот вопрос был решен.
Будет реконструирован участок 0-75 км (75 км) государственной дороги 4Р 112 «Ферганская кольцевая дорога» по направлению «Пунган-Наманган». Строительные работы осуществляет компания Citic Construction из Китайской Народной Республики.