«Pungon—Namangan» yo‘nalishidagi 4R 112 avtomobil yo‘lining rekonstruksiya qilish ishlari boshlandi.
845
05.08.2024
Shu munosabat bilan  Pop tumanida viloyat sektorlari rahbarlari, xitoylik investorlar, keng jamoatchilik vakillari ishtirokida tantanali marosim bo‘lib o‘tdi.
Prezidentimizning bundan ikki yil avval Namanganga tashriflari chog‘ida shu masalaga e'tibor qaratilgan edi. Yurtboshimizning shu yil mart oyidagi navbatdagi tashriflari davomida bu masala yechimiga uzil-kesil nuqta qo‘yildi.
«Pungon—Namangan» yo‘nalishidagi davlat ahamiyatidagi 4R 112 «Farg‘ona halqa yo‘li» avtomobil yo‘lining 0—75-km (75 km) kilometr masofadagi qismi rekonstruksiya qilinadigan bo‘ldi.  Qurilish ishlari Xitoy Xalq Respublikasining "Citic Construction" kompaniyasi tomonidan olib boriladi.

Reconstruction work has begun on the 4P 112 highway in the "Pungan-Namangan" direction.
In this regard, a ceremonial event took place in the Pop District with the participation of regional industry leaders, Chinese investors, and representatives of the general public.
Attention to this issue was first raised during the president's visit to Namangan two years ago. During subsequent visits by the head of our state in March of this year, this issue was resolved.
A 0-75 km (75 km) section of the 4P 112 state road, also known as the "Fergana Ring Road," in the "Pungan-Namangan" direction will be reconstructed. The construction work is being carried out by Citic Construction from the People's Republic of China.