Avtomobil yo‘llari qo‘mitasida qo‘mita raisi Jamshid Tursunov Islom taraqqiyot banki missiyasi rahbari Emre Eser va missiya a'zolari bilan uchrashdi. Jamshid Tursunov missiya a‘zolarini O‘zbekistonga tashrifi bilan qutladi hamda Islom taraqqiyot banki rahbariyatiga 4R40 "Dashtobod—Zomin—Baxmal—G‘allaorol avtomobil yo‘lining 24—182 (158 km) qismini rekonstruksiya qilish" loyihasini moliyalashtirishga rozilik berganligi uchun minnatdorlik bildirdi.
Qayd etish lozimki, Islom taraqqiyot banki bilan birgalikda M39 "Almati—Bishkek—Toshkent—Termiz" avtomobil yo‘lining Surxondaryo viloyatida 121 km qismida to‘rt tasmali asfalt-beton qoplamaga o‘tkazish bilan rekonstruksiya qilish ishlari muvaffaqiyatli yakunlandi.
Joriy yilda M39 avtomobil yo‘lining Qashqadaryo viloyati qismida 60 km uzunlikdagi avtomobil yo‘lini rekonstruksiya qilish ishlari boshlanadi.
Jamshid Tursunov o‘z so‘zida Islom taraqqiyot bankiga 7 ta istiqbolli loyihalarni taklif qilishini aytib o‘tdi.
O‘z navbatida mehmon taraf bunday samimiy muloqot uchun qo‘mita raisiga o‘z minnatdorligini bildirdi.
Islom taraqqiyot bankiga taklif etilayotgan 7 ta istiqbolli loyiha bo‘yicha ma'lumotlar bilan qiziqdi. O‘zbekiston bilan yo‘l

Международная встреча
В комитете по автомобильным дорогам председатель комитета Джамшид Турсунов встретился с главой миссии Исламского банка развития Эмре Эсером и членами миссии.  Джамшид Турсунов поздравил членов миссии с визитом в Узбекистан и поблагодарил руководство Исламского банка развития за согласие на финансирование проекта 4r40 "реконструкция участка 24-182 (158 км) автомобильной дороги Даштабад—Зомин—Бахмал—Галларал".
Следует отметить, что совместно с Исламским банком развития успешно завершена реконструкция автомобильной дороги М39 "Алматы—Бишкек—Ташкент—Термез" в Сурхандарьинской области на участке 121 км с переходом на четырехполосное асфальтобетонное покрытие.
В этом году на участке трассы М39 в Кашкадарьинской области начнется реконструкция автодороги протяженностью 60 км.
Джамшид Турсунов в своем выступлении сообщил, что предложит Исламскому банку развития семь перспективных проектов.
В свою очередь, гостевая сторона выразила благодарность председателю комитета за такой душевный диалог. Исламский банк развития заинтересовался информацией по 7 предлагаемым
перспективным проектам. Выразил удовлетворение сотрудничеством с Узбекистаном в сфере дорожного хозяйства. В ходе встречи обе стороны выразили готовность к долгосрочному сотрудничеству.