O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023 yil 10 oktyabrdagi
“Yo‘l xo‘jaligi sohasini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ–330-son qaroriga asosan Qoraqalpog‘iston Respublikasi
va viloyatlarda davlat-xususiy sheriklik tamoyili asosida yo‘l qurilishi materiallari va konstruksiyalarini ishlab chiqarishni tashkil etish belgilangan.
Shunga ko‘ra, bugungi kunda hududlarda yo‘l xo‘jaligi sohasida davlat-xususiy sheriklik tamoyili asosida loyihalarni amalga oshirish ishlari olib
borilmoqda.
Hurmatli tadbirkorlar va xususiy sektor vakillari!
Vazirlar Mahkamasining 2020 yil 26 apreldagi “Davlat-xususiy sheriklik loyihalarini amalga oshirish tartibini takomillashtirish to‘g‘risida”gi 259-son qarori talablaridan kelib chiqib, Avtomobil yo‘llari qo‘mitasi Sizlarni yo‘l xo‘jaligi sohasida davlat-xususiy sheriklik tamoyili asosida loyihalarni amalga oshirish bo‘yicha hamkorlikka taklif etadi.

Согласно постановлению Президента Республики Узбекистан от
10 октября 2023 года ПК-330 «О мерах по дальнейшему совершенствованию дорожного хозяйства» в Республике Каракалпакстан и регионах предусмотрено организация производства дорожно-строительных материалов и конструкций на основе принципа государственно-частного партнерства.
Соответственно, на сегодняшний день в регионах ведутся работы для реализации проектов в сфере дорожного хозяйства на основе принципа государственно-частного партнерства.
Уважаемые предприниматели и представители частного сектора!
На основании постановления Кабинета Министров №259 от 26 апреля 2020 года «О совершенствовании порядка реализации проектов государственно-частного партнерства», Комитет автомобильных дорог приглашает к сотрудничеству в реализации проектов на основе принципа государственно-частного партнерства в дорожной сфере.