O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023 yil 10 oktyabrdagi
“Yo‘l xo‘jaligi sohasini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ–330-son qaroriga asosan Qoraqalpog‘iston Respublikasi
va viloyatlarda davlat-xususiy sheriklik tamoyili asosida yo‘l qurilishi materiallari va konstruksiyalarini ishlab chiqarishni tashkil etish belgilangan.
Shunga ko‘ra, bugungi kunda hududlarda yo‘l xo‘jaligi sohasida davlat-xususiy sheriklik tamoyili asosida loyihalarni amalga oshirish ishlari olib
borilmoqda.
Hurmatli tadbirkorlar va xususiy sektor vakillari!
Vazirlar Mahkamasining 2020 yil 26 apreldagi “Davlat-xususiy sheriklik loyihalarini amalga oshirish tartibini takomillashtirish to‘g‘risida”gi 259-son qarori talablaridan kelib chiqib, Avtomobil yo‘llari qo‘mitasi Sizlarni yo‘l xo‘jaligi sohasida davlat-xususiy sheriklik tamoyili asosida loyihalarni amalga oshirish bo‘yicha hamkorlikka taklif etadi.

According to the decision of the President of the Republic of Uzbekistan dated October 10, 2023, "On further improving measures in the road management sector" PQ-330, established to organize the production of road construction materials and structures in the Republic of Karakalpakistan and the regions on the basis of the principle of public-private partnership.
Accordingly, nowadays, projects in the road management sector are being implemented based on the public-private partnership principle in regions.
Dear entrepreneurs and representatives of the private sector!
Based on the requirements of the Cabinet of Ministers' decision No. 259 of April 26, 2020, "On improving the procedure for implementing public-private partnership projects", The Committee for Roads invites you to cooperate in implementing projects in the road management sector based on the public-private partnership principle.