Аvtomobil yo‘llari qo‘mitasi tashabbusi bilan Аvtomobil yo‘llari qo‘mitasi va uning tarkibidagi korxona-tashkilotlar ishchi-xodimlarining intellektual bilimini sinovdan o‘tkazish, aqliy salohiyatini mustahkamlash maqsadida “Zakovat” intellektual o‘yini tashkil etiladi.
“Zakovat” intellektual o‘yini 2 bosqichda o‘tkaziladi.
Birinchi bosqich. Viloyat saralash bosqichlari — 2024-yilning fevral oyida viloyatlar va Qoraqalpog‘iston Respublikasida bo‘lib o‘tadi.
Ikkinchi bosqich. Respublika final bosqichi — 2024-yilning mart oyi, “Navro‘z" umumxalq bayrami arafasida o‘tkaziladi.
G‘olib jamoa Аvtomobil yo‘llari qo‘mitasining maxsus sovg‘alari hamda rag‘batlantiruvchi mukofotlari bilan taqdirlanadi.

Attention, announcement!
On the initiative of the Committee for Roads, in order to test the intellectual knowledge, strengthening the mental potential of workers-employees of the Committee for Roads and enterprises and organizations belonging to it, organizes an intellectual game "Zakovat".
The intellectual game "Zakovat" is held in 2 rounds.
First round. Regional qualifiers will be held in February 2024 in the regions and the Republic of Karakalpakstan.
Second round. Republican final stage-March 2024, will be held on the eve of the national holiday "Navruz".
The winning team will be awarded with special prizes of the Committee for Roads, as well as incentive prizes.