Ortga qaytmas islohotlar | Surxondayo viloyati Sariosiyo tumani
“Tashabbusli budjet”: birinchi mavsum yakunlandi
Bugungi kunda Avtomobil yo‘llari qo‘mitasi tomonidan Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashi va viloyatlar hokimliklari bilan birgalikda davlat-xususiy sheriklik asosida xalqaro magistrallar bo‘yida namunaviy yo‘l bo‘yi infratuzilmasi majmualarini (“Service point” va “Service area”) tashkil etish ishlari olib borilmoqda.
“Service point” – avtomobillarga yoqilg‘i quyish hamda elektromobillarni quvvatlantirish stantsiyalari, umumiy ovqatlanish ob’ektlari, do‘konlar, texnik servis punktlari, sanitariya-gigiena shohobchalarini;
“Service area” – “Service point” ob’ektlari, TIR park, motellar, avtomobillarni yuvish shohobchalari va wi-fi nuqtalarini qamrab oladi.
Osiyo taraqqiyot banki ishtirokidagi loyihalarni amalga oshirishda pudratchi tashkilotni tanlash
Videorolik Osiyo taraqqiyot banki ishtirokidagi loyihalarni amalga oshirishda pudratchi tashkilotni tanlash bo‘yicha tender savdolarini o‘tkazish bosqichlari haqida ma’lumot.
E'LON
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 10-oktabrdagi “Yo‘l xo‘jaligi sohasini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ–330-son qaroriga asosan Qoraqalpog‘iston Respublikasi va viloyatlarda davlat-xususiy sheriklik tamoyili asosida yo‘l qurilishi materiallari va konstruksiyalarini ishlab chiqarishni tashkil etish belgilangan. Shunga ko‘ra, bugungi kunda hududlarda yo‘l xo‘jaligi sohasida davlat-xususiy sheriklik tamoyili asosida loyihalarni amalga oshirish ishlari olib borilmoqda.